poniedziałek, 3 października 2011

Szczęśliwego Nowego Jorku!


Dziś pierwszy dzień zajęć i z tej okazji życzymy wszystkim (nawet tym, którzy nie studiują) szczęśliwego nowego roku akademickiego! Nasz statek beztroski zawinął do portu zwanego Nauka-Bez-Opamiętania (a jest to port USB). W związku z tym podjęłyśmy wyzwanie. Dotarła do nas niezwykła nowina - naukowcy z Włoch i Francji zaobserwowali neutrina poruszające się szybciej niż światło!!! Aby dołożyć swoją małą cegiełkę do potwierdzenia ich odkryć, postanowiłyśmy przeprowadzić eksperyment, którego celem było spreparowanie posiłku szybciej niż światło. Udało się! Światło nie zrobiło nic (a trzeba zaznaczyć, że było poddane ścisłej obserwacji)! My przez ten czas za to przyrządziłyśmy dwa hamburgery, tym samym dając upust naszej wielkiej miłości do Nowego Jorku!

Przepis na hamburgery:

dwie bułki pełnoziarniste,
czerwona cebula,
pomidor,
250 g mielonego mięsa wołowego,
ogórek kiszony,jajko,
sałata,
musztarda,
ketchup,
parmezan,
bazylia,
kumin, mielona kolendra, sól, pieprz

Bułki przekroić, mięso wymieszać z jajkiem i dodać przyprawy do smaku, usmażyć na patelni grillowej. Resztę składników pokroić. Jedną połówkę bułki posmarować ketchupem, a drugą musztardą, a do środka włożyć plaster pomidora, ser, sałatkę, ogórka, cebulę, bazylię i oczywiście kotlet. Tyle.
Smacznego życzą J. i A. - niech moc światła będzie z Wami!

4 komentarze:

 1. Neutrina niech tam sobie pędzą..
  A taki hamburger jest cudownie pyszny!
  Niekoniecznie w NY, w W-wie też.

  OdpowiedzUsuń
 2. smaczne rozpoczęcie roku, od razu studentowi lepiej po takiej kanapce :D

  OdpowiedzUsuń
 3. M., rzeczywiście kanapka ta pomaga studentowi zarówno na jego problemy natury fizycznej (wilczy głód), jak i psychicznej (pęd do wiedzy w zakresie nauk ścisłych:))
  Amber, hamburgery smakują nam również wyjątkowo w Krakowie, bo - co dziwne - przez ostatnie dni nie padał tutaj ulewny deszcz!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ach te kanapki;)niezastąpiony klasyk!

  OdpowiedzUsuń